S-1000N31-I4T1U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-1000N31-I4T1U
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SNT-4A
Stock
45
In Stock :
45
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Supervisors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.5mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Output :
Open Drain or Open Collector
Reset :
Active Low
Adjustable Threshold :
No
Supply Voltage :
1.2V
Type :
Voltage Detector
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Number of Channels :
1
Voltage - Threshold :
3.1V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Voltages Monitored :
1
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Terminal Pitch :
0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
Pin Count :
4
Series :
S-1000
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Position :
Dual
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
JESD-30 Code :
R-PDSO-F4
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA