S-1000N29-I4T1U
Mfr.Part #
S-1000N29-I4T1U
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SNT-4A
Stock
50
In Stock :
50
Supply Voltage :
1.2V
Terminal Pitch :
0.65mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Number of Terminations :
4
JESD-30 Code :
R-PDSO-F4
Pin Count :
4
Number of Channels :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
18 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Output :
Open Drain or Open Collector
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Adjustable Threshold :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Position :
Dual
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.5mm
Series :
S-1000
Type :
Voltage Detector
Number of Voltages Monitored :
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Threshold :
2.9V