S-1000N20-M5T1U
Mfr.Part #
S-1000N20-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Additional Feature :
DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 2.0V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Threshold :
2V
Output :
Open Drain or Open Collector
Number of Functions :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Reset :
Active Low
Type :
Voltage Detector
Not Qualified
Terminal Pitch :
0.95mm
Supply Voltage :
1.2V
Length :
2.9mm