S-1000C46-I4T1U
Mfr.Part #
S-1000C46-I4T1U
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SNT-4A
Voltage - Threshold :
4.6V
Height Seated (Max) :
0.5mm
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage :
1.2V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Terminal Pitch :
0.65mm
Series :
S-1000
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Type :
Voltage Detector
JESD-30 Code :
R-PDSO-F4
Number of Terminations :
4
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Number of Voltages Monitored :
1
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Qualification Status :
Not Qualified
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reset :
Active Low
Mounting Type :
Surface Mount
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Adjustable Threshold :
No
Pin Count :
4
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA