S-1000C42-M5T1U
Mfr.Part #
S-1000C42-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Supervisors
RoHS Status :
RoHS Compliant
EAR99
Adjustable Threshold :
No
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Pitch :
0.95mm
Supply Voltage :
1.2V
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Number of Functions :
1
Series :
S-1000
Number of Channels :
1
Type :
Voltage Detector
Terminal Position :
Dual
Factory Lead Time :
18 Weeks
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Pin Count :
5
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Voltages Monitored :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Form :
Gull wing
Number of Terminations :
5
Voltage - Threshold :
4.2V
Length :
2.9mm