S-1000C41-N4T1U
Mfr.Part #
S-1000C41-N4T1U
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC82AB
Stock
90
In Stock :
90
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Adjustable Threshold :
No
Number of Terminations :
4
Pin Count :
4
Package / Case :
SC-82A, SOT-343
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Threshold :
4.1V
Length :
2mm
Qualification Status :
Not Qualified
Series :
S-1000
Terminal Form :
Gull wing
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Number of Functions :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Supply Voltage :
1.2V