S-1000C32-N4T1U
Mfr.Part #
S-1000C32-N4T1U
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC82AB
Stock
85
In Stock :
85
Supervisors
Type :
Voltage Detector
Supply Voltage :
1.2V
Terminal Form :
Gull wing
Terminal Position :
Dual
Surface Mount :
yes
Series :
S-1000
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
2mm
Pin Count :
4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of Functions :
1
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Package / Case :
SC-82A, SOT-343
Output :
Push-Pull, Totem Pole
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Voltage - Threshold :
3.2V
Number of Terminations :
4
Adjustable Threshold :
No
Number of Voltages Monitored :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA