S-1000C26-M5T1U
Mfr.Part #
S-1000C26-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Supervisors
Terminal Form :
Gull wing
Voltage - Threshold :
2.6V
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
Voltage Detector
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
0.95mm
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Series :
S-1000
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Pin Count :
5
Number of Terminations :
5
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Length :
2.9mm
Terminal Position :
Dual
Adjustable Threshold :
No
Supply Voltage :
1.2V