S-1000C22-M5T1U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-1000C22-M5T1U
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Stock
7
In Stock :
7
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Supervisors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Threshold :
2.2V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Pin Count :
5
Output :
Push-Pull, Totem Pole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
S-1000
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.95V
Adjustable Threshold :
No
Terminal Form :
Gull wing
JESD-609 Code :
e3
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Terminal Pitch :
0.95mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Channels :
1
Qualification Status :
Not Qualified
Type :
Voltage Detector
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Number of Terminations :
5
Reset :
Active Low
Terminal Position :
Dual
Number of Functions :
1
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
1.2V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Voltages Monitored :
Length :
2.9mm