RWR89SR665FRRSL
Mfr.Part #
RWR89SR665FRRSL
Description
RES 0.665 OHM 3W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Published :
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Resistance :
665mOhms
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Power Rating :
3W
Length :
14.224mm
Max Power Dissipation :
3W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR89SR665FRRSL
Vishay / Dale RWR89SR665FRRSL
665mOhms, 3W, Wirewound,