RWR89SR365FSRSL
Mfr.Part #
RWR89SR365FSRSL
Description
RES 0.365 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
365mOhms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Length :
14.224mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Datasheets
RWR89SR365FSRSL
Vishay / Dale RWR89SR365FSRSL
365mOhms, 3W, Wirewound,