RWR89S9R53FSBSL
Mfr.Part #
RWR89S9R53FSBSL
Description
RES 9.53 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Resistance :
9.53Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
3W
Length :
14.224mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR89S9R53FSBSL
Vishay / Dale RWR89S9R53FSBSL
9.53Ohms, 3W, Wirewound,