RWR89S8R25FSBSL
Mfr.Part #
RWR89S8R25FSBSL
Description
RES 8.25 OHM 3W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
8.25Ohms
Power (Watts) :
3W
Power Rating :
3W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
3W
Published :
Width :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
14.224mm
Datasheets
RWR89S8R25FSBSL
Vishay / Dale RWR89S8R25FSBSL
8.25Ohms, 3W, Wirewound,