RWR89S46R4FSB12
Mfr.Part #
RWR89S46R4FSB12
Description
RES 46.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
Stock
60
In Stock :
60
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
4.75mm
Length :
14.224mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
46.4Ohms
Diameter :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR89S46R4FSB12
Vishay / Dale RWR89S46R4FSB12
Through Hole 46.4Ohms, 3W, Wirewound,