RWR89S3600FRB12
Mfr.Part #
RWR89S3600FRB12
Description
RES 360 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Power Rating :
3W
Power (Watts) :
3W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Length :
14.224mm
Resistance :
360Ohms
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
4.75mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR89S3600FRB12
Vishay / Dale RWR89S3600FRB12
360Ohms, 3W, Wirewound,