RWR89S3401FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S3401FRRSL
Description
RES 3.4K OHM 3W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Width :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
3W
Length :
14.224mm
Resistance :
3.4kOhms
Power Rating :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR89S3401FRRSL
Vishay / Dale RWR89S3401FRRSL
3.4kOhms, 3W, Wirewound,