RWR89S3400FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S3400FSRSL
Description
RES 340 OHM 3W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Power Rating :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
340Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Length :
14.224mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR89S3400FSRSL
Vishay / Dale RWR89S3400FSRSL
340Ohms, 3W, Wirewound,