RWR89S31R6FRRSL
Mfr.Part #
RWR89S31R6FRRSL
Description
RES 31.6 OHM 3W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
3W
Resistance :
31.6Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR89S31R6FRRSL
Vishay / Dale RWR89S31R6FRRSL
31.6Ohms, 3W, Wirewound,