RWR89S3160DRRSL
Mfr.Part #
RWR89S3160DRRSL
Description
RES 316 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power Rating :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
316Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Width :
4.75mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
14.224mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
RWR89S3160DRRSL
Vishay / Dale RWR89S3160DRRSL
316Ohms, 3W, Wirewound,