RWR89S2R00FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S2R00FSRSL
Description
RES 2 OHM 3W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3W
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
4.75mm
Power Rating :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
2Ohms
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Datasheets
RWR89S2R00FSRSL
Vishay / Dale RWR89S2R00FSRSL
2Ohms, 3W, Wirewound,