RWR89S22R1DSBSL
Mfr.Part #
RWR89S22R1DSBSL
Description
RES 22.1 OHM 0.5% 3W AXIAL
Resistance :
22.1Ohms
Length :
14.224mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Power Rating :
3W
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR89S22R1DSBSL
Vishay / Dale RWR89S22R1DSBSL
22.1Ohms, 3W, Wirewound,