RWR89S19R6FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S19R6FSRSL
Description
RES 19.6 OHM 3W 1% WW AXIAL
Length :
14.224mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
3W
Power Rating :
3W
Number of Terminations :
2
Published :
Resistance :
19.6Ohms
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
RWR89S19R6FSRSL
Vishay / Dale RWR89S19R6FSRSL
19.6Ohms, 3W, Wirewound,