RWR89S18R2FSRSL
Mfr.Part #
RWR89S18R2FSRSL
Description
RES 18.2 OHM 3W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
3W
Package / Case :
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
3W
Tolerance :
±1%
Length :
14.224mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
18.2Ohms
Max Power Dissipation :
3W
Datasheets
RWR89S18R2FSRSL
Vishay / Dale RWR89S18R2FSRSL
18.2Ohms, 3W, Wirewound,