RWR89S1820FRBSL
Mfr.Part #
RWR89S1820FRBSL
Description
RES 182 OHM 3W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
11 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
3W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Max Power Dissipation :
3W
Resistance :
182Ohms
Length :
14.224mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR89S1820FRBSL
Vishay / Dale RWR89S1820FRBSL
182Ohms, 3W, Wirewound,