RWR89NR487FRBSL
Mfr.Part #
RWR89NR487FRBSL
Description
RES 0.487 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power Rating :
3W
Length :
14.224mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
3W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
4.75mm
Resistance :
487mOhms
Lead Length :
38.1mm
Axial
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
3W
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Datasheets
RWR89NR487FRBSL
Vishay / Dale RWR89NR487FRBSL
487mOhms, 3W, Wirewound,