RWR89NR422FRRSL
Mfr.Part #
RWR89NR422FRRSL
Description
RES 0.422 OHM 3W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
422mOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Datasheets
RWR89NR422FRRSL
Vishay / Dale RWR89NR422FRRSL
422mOhms, 3W, Wirewound,