RWR89N7R77DRRSL
Mfr.Part #
RWR89N7R77DRRSL
Description
RES 7.77 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
7.77Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Length :
14.224mm
Max Power Dissipation :
3W
Power Rating :
3W
Width :
4.75mm
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR89N7R77DRRSL
Vishay / Dale RWR89N7R77DRRSL
7.77Ohms, 3W, Wirewound,