RWR89N4870FRBSL
Mfr.Part #
RWR89N4870FRBSL
Description
RES 487 OHM 3W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
3W
Resistance :
487Ohms
Width :
4.75mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Max Power Dissipation :
3W
Length :
14.224mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR89N4870FRBSL
Vishay / Dale RWR89N4870FRBSL
487Ohms, 3W, Wirewound,