RWR89N4750FRRSL
Mfr.Part #
RWR89N4750FRRSL
Description
RES 475 OHM 3W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
475Ohms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Power Rating :
3W
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Width :
4.75mm
Max Power Dissipation :
3W
Published :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR89N4750FRRSL
Vishay / Dale RWR89N4750FRRSL
475Ohms, 3W, Wirewound,