RWR89N4020FRBSL
Mfr.Part #
RWR89N4020FRBSL
Description
RES 402 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
3W
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
402Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
14.224mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
3W
Width :
4.75mm
Max Power Dissipation :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR89N4020FRBSL
Vishay / Dale RWR89N4020FRBSL
402Ohms, 3W, Wirewound,