RWR89N3R32FRB12
Mfr.Part #
RWR89N3R32FRB12
Description
RES 3.32 OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.32Ohms
Power Rating :
3W
Power (Watts) :
3W
Width :
4.75mm
Max Power Dissipation :
3W
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Length :
14.224mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR89N3R32FRB12
Vishay / Dale RWR89N3R32FRB12
3.32Ohms, 3W, Wirewound,