RWR89N32R0FSB12
Mfr.Part #
RWR89N32R0FSB12
Description
RES 32 OHM 3W 1% WW AXIAL
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Tolerance :
±1%
Diameter :
4.75mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
S (0.001%)
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
14.224mm
Power Rating :
3W
Width :
4.75mm
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Resistance :
32Ohms
Published :
Power (Watts) :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR89N32R0FSB12
Vishay / Dale RWR89N32R0FSB12
Through Hole 32Ohms, 3W, Wirewound,