RWR89N30R9FSB12
Mfr.Part #
RWR89N30R9FSB12
Description
RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Diameter :
4.75mm
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
30.9Ohms
Length :
14.224mm
Lead Length :
38.1mm
Published :
Max Power Dissipation :
3W
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Power Rating :
3W
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Contains Lead
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR89N30R9FSB12
Vishay / Dale RWR89N30R9FSB12
Through Hole 30.9Ohms, 3W, Wirewound,