RWR89N1270FSB12
Mfr.Part #
RWR89N1270FSB12
Description
RES 127 OHM 3W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
127Ohms
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
3W
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
29 Weeks
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Free :
Contains Lead
Termination :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Diameter :
4.75mm
Length :
14.22mm
Width :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR89N1270FSB12
Vishay / Dale RWR89N1270FSB12
Through Hole 127Ohms, 3W, Wirewound,