RWR84SR475FRRSL
Mfr.Part #
RWR84SR475FRRSL
Description
RES 0.475 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance :
475mOhms
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
7W
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Published :
Datasheets
RWR84SR475FRRSL
Vishay / Dale RWR84SR475FRRSL
475mOhms, 7W, Wirewound,