RWR84SR130FRRSL
Mfr.Part #
RWR84SR130FRRSL
Description
RES 0.13 OHM 7W 1% WW AXIAL
Width :
7.92mm
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
130mOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Diameter :
7.92mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR84SR130FRRSL
Vishay / Dale RWR84SR130FRRSL
Through Hole 130mOhms, 7W, Wirewound,