RWR84S7500FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S7500FRRSL
Description
RES 750 OHM 7W 1% WW AXIAL
Length :
22.225mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
7W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
750Ohms
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR84S7500FRRSL
Vishay / Dale RWR84S7500FRRSL
750Ohms, 7W, Wirewound,