RWR84S7151FRB12
Mfr.Part #
RWR84S7151FRB12
Description
RES 7.15K OHM 7W 1% WW AXIAL
Length :
22.23mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Power Dissipation :
7W
Published :
Resistance :
7.15kOhms
Max Operating Temperature :
250°C
Termination :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
7.92mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
7W
Packaging :
Bulk
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Power Rating :
7W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR84S7151FRB12
Vishay / Dale RWR84S7151FRB12
Through Hole 7.15kOhms, 7W, Wirewound,