RWR84S5R36FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S5R36FRBSL
Description
RES 5.36 OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
5.36Ohms
Datasheets
RWR84S5R36FRBSL
Vishay / Dale RWR84S5R36FRBSL
5.36Ohms, 7W, Wirewound,