RWR84S4R00BRB12
Mfr.Part #
RWR84S4R00BRB12
Description
RES 4 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Width :
7.92mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
4Ohms
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Mount :
Through Hole
Military, Moisture Resistant
Diameter :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Datasheets
RWR84S4R00BRB12
Vishay / Dale RWR84S4R00BRB12
Through Hole 4Ohms, 7W, Wirewound,