RWR84S40R2FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S40R2FSRSL
Description
RES 40.2 OHM 7W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
22.225mm
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
7W
Resistance :
40.2Ohms
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR84S40R2FSRSL
Vishay / Dale RWR84S40R2FSRSL
40.2Ohms, 7W, Wirewound,