RWR84S3R92FRB12
Mfr.Part #
RWR84S3R92FRB12
Description
RES 3.92 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Published :
Power (Watts) :
7W
Power Rating :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Wirewound
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Military, Moisture Resistant
Diameter :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
3.92Ohms
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Length :
22.225mm
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR84S3R92FRB12
Vishay / Dale RWR84S3R92FRB12
Through Hole 3.92Ohms, 7W, Wirewound,