RWR84S3R65FRRSL
Mfr.Part #
RWR84S3R65FRRSL
Description
RES 3.65 OHM 7W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
22.225mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Resistance :
3.65Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84S3R65FRRSL
Vishay / Dale RWR84S3R65FRRSL
3.65Ohms, 7W, Wirewound,