RWR84S38R3FRB12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR84S38R3FRB12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension :
0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm)
Brand :
Adafruit
Package / Case :
Product Category :
Adafruit Industries
Other Names :
RWR84S38R3FRB12-MIL
Features :
Military, Moisture Resistant
Resistance :
38.3 Ohms
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Composition :
Wirewound
Adafruit
Failure Rate :
R (0.01%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RWR84S38R3FRB12
Vishay / Dale RWR84S38R3FRB12
38.3 Ohms, 7W, Wirewound,