RWR84S38R3FMBSL
Mfr.Part #
RWR84S38R3FMBSL
Description
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
38.3Ohms
Length :
22.225mm
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
7W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Lead Length :
38.1mm
Width :
7.92mm
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR84S38R3FMBSL
Vishay / Dale RWR84S38R3FMBSL
38.3Ohms, 7W, Wirewound,