RWR84S3320FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S3320FSRSL
Description
RES 332 OHM 7W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
332Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
7.92mm
Datasheets
RWR84S3320FSRSL
Vishay / Dale RWR84S3320FSRSL
332Ohms, 7W, Wirewound,