RWR84S3160FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S3160FSRSL
Description
RES 316 OHM 7W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
7W
Resistance :
316Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84S3160FSRSL
Vishay / Dale RWR84S3160FSRSL
316Ohms, 7W, Wirewound,