RWR84S30R1FRB12
Mfr.Part #
RWR84S30R1FRB12
Description
RES 30.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Length :
22.23mm
Composition :
Wirewound
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
7W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
Axial
Width :
7.92mm
Max Power Dissipation :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Supplier Device Package :
Power Rating :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
7.92mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
30.1Ohms
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
RWR84S30R1FRB12
Vishay / Dale RWR84S30R1FRB12
Through Hole 30.1Ohms, 7W, Wirewound,