RWR84S2R37FPBSL
Mfr.Part #
RWR84S2R37FPBSL
Description
RES 2.37 OHM 7W 1% WW AXIAL
Length :
22.225mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
2.37Ohms
Power (Watts) :
7W
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
7W
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR84S2R37FPBSL
Vishay / Dale RWR84S2R37FPBSL
2.37Ohms, 7W, Wirewound,