RWR84S2R15FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S2R15FSRSL
Description
RES 2.15 OHM 7W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Resistance :
2.15Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Width :
7.92mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR84S2R15FSRSL
Vishay / Dale RWR84S2R15FSRSL
2.15Ohms, 7W, Wirewound,